Datum: 23 april
Tijdstip: 9:00 – 19:00
Locatie: Universiteitshal KU Leuven, Naamsestraat 22, 3000 Leuven
Tarieven:
Standaardtarief: 150 euro
NGO’s, kennisinstellingen, vzw’s & overheidsdiensten: 95 euro
Leden Natuurpunt, werknemers Stad Leuven & studenten: 65 euro
Van crisis naar verbinding
Insecten zijn het vertrekpunt. Hun aantal is met 75% gedaald, en zonder hen zou de mensheid slechts enkele maanden kunnen overleven. Toch gaat dit congres niet alleen over insecten.
Op 23 april 2026 brengen we in Leuven mensen vanuit verschillende hoeken samen voor nieuwe ideeën, contacten, energie en vooral actie voor een betere toekomst – voor de insecten en voor ons.
Dit is geen gewoon congres. Het gesprek gaat ook over hoe we met de aarde omgaan. Met elkaar. Met onze toekomst.
Wie brengen we samen?
Onderzoekers en experten die kennis, inzichten en effectieve acties delen
Kunstenaars en cultuurmakers die dingen anders durven zien
Studenten, wetenschappers, burgers, ondernemers die snappen dat het anders moet
Mensen uit het middenveld, zorgvoorzieningen, scholen, lokale overheden die het anders doen
Wat mag je verwachten?
Inspirerende lezingen, praktijkvoorbeelden, workshops en ontmoetingen – waar wetenschap, cultuur en praktijk elkaar versterken.
Een vruchtbare bodem voor initiatief, samenwerking en actie – waarin iedereen kan bijdragen aan concrete oplossingen.